Halı Yıkama

”Aydora Halı Yıkama” Hizmeti

Aydora halı yıkama firması olarak İzmir’de halı yıkama hizmeti sunmaktayız. Bornova, Çamdibi, Yeşilova, Bayraklı, Karşıyaka, Mavişehir, Atakent, Bostanlı, Çiğli, Evka-5, Menemen, Sasalı, Ulukent ilçelerine ücretsiz servis ve garantili temizlik hizmeti vermekteyiz. Halınızın türü ne olursa olsun (makine halısı, step halı, Uşak dokuma halı, İpek halı, Shaggy, Ladik, Sentetik halı, Çin halısı, Nepal halı, Hereke, Kilim çeşitleri, Milas halısı, Isparta halısı, Bünyan, İran halısı, Tüm el dokuma halıları vb.) cinsine, üretim iplik ve boyasına uygun olan doğal deterjan ve cihazlar ile halılarınızı yıkamaktayız. Bizim işimiz sizin halınız” sloganını kendimize hedef alarak, profesyonel kadro, son sistem halı yıkama makineleri ve uygun fiyat ile siz müşterilerimize en iyi hizmeti vermekten mutluluk duymaktayız.

Aydora Halılarınızı Nasıl Temizliyor?

Bize Ulaşın:  Sizler iletişim bilgilerimizden bize ulaştıktan sonra kaydınızı alıp servis ekibimize halılarınızın alınması için bilgilerinizi iletiyoruz.

Halılarınızı Evinizden Teslim Alıyoruz: Uzman servis ekibimiz adresinizden gelip makbuz karşılığında halılarınızı teslim alıyoruz. Teslim esnasında verilen makbuza alı cinsi, halı adedi, m2 fiyatını, etiket numarasını yazıp siz müşterilerimize fiyat tutarı hakkında bilgi vererek, halılarınızı karışmaması için etiketleyerek evinizden ayrılıyoruz.

Servis ekibimiz halılarınızı yıkama fabrikamıza ulaştırdıktan sonra halıların yıkanması için aşamalara geçilmiş oluyor.

Halıların Cinsine Göre Ayrılması: Halılarınız Aydora halı yıkama fabrikamıza ulaştırıldıktan sonra ilk aşama olarak Halılar cinsine göre farklı bölümlere ayrılır, çünkü her halı türü zarar görmemesi için farklı deterjan ve farklı makinelerle yıkanması gerekmektedir.

Halıların Tozlarından Arındırılması: Cinsine göre sınıflandırılan halılar toz alma makinesine konularak 1 saat boyunca bu makine içerisinde üzerindeki atıklardan, tozlardan ve ipliklerin arasına girmiş artıklardan arındırılası için çırpılır.

Halıların Dezenfekte edilmesi ve Lekelerinin Temizlenmesi: Yurt dışından özel olarak getirttiğimiz doğal deterjanlar kullanılarak halılar dezenfekte edilir ve özel leke aşamasına girerek lekeli olan halılar lekelerinden temizlenir.

Halıların Yıkanması: Her halı cinsine ve türüne göre farklı halı yıkama makinelerinde farklı deterjanlarla yıkanmak için yerleştirilir. Halıya ilk önce ters yıkama yapılır. Yani halının sırtı ilk önce makineye yerleştirilir ve arka kısmının yıkanması sağlanır. Daha sonra halının ön yüzü makinelere yerleştirilerek ön kısım fırçalanmaya girer.

Halıların Durulanması: Yıkama işleminin ardından halı durulama makinesinin içerisine yerleştirilir. Halının durulanması çok önemlidir çünkü eğer halı durulama işlemi düzgün yapılmaz ise halının hızlı kirlenmesine ve halının çürümesine sebep olabilir. Bu yüzden yeteri kadar su kullanarak düzgün durulama yapılması önemlidir.

Santrifüj (Sıkma ) Aşaması: Halıların durulama işleminden sonra halı daha iyi kuruması için santrifüj makinelerine girer ve burada sıkma işlemi gerçekleştirilir. Bu makine oldukça hızlı bir sıkma gücüyle çalışarak halıyı neredeyse kuru hale getirir.

Halıların Asılması ve Havalandırılması: Sıkma işleminden sonra halılarınız özel asılma alanında asılarak tamamen neminden kurtulması sağlanır. Burada halıların hiç biri direk güneşe maruz kalmaz, üst üste asılmaz. Tüm halılar ayrı ayrı ve özel şekilde serilir ve 2/3 gün boyunca burada havalandırılır.

Halıların Son Kontrolünün Yapılması ve Paketlenmesi: Asılma alanlarından toplanan halılar, paketlenme alınana götürülür ve burada son leke kontrolü yapılır. Leke kontrolünden geçtikten sonra halı sizlere ulaşana korumak adana özel torbalarımızla paketlenir. Eğer halı son kontrolden geçemezse yıkanmaya tekrar gönderilir.

Halıların Müşteriye Teslim Edilmesi: Paketlenen halılar servis elemanlarımıza teslim edilir ve elemanlarımız müşteriyi arayarak halıları getirmek üzere randevulaşılır. Teslim aşmasında müşteriden halıları kontrol etmesi istenerek herhangi bir problem görülmediği takdirde ödemesi alınır.

Not: Bazı halı çeşitleri örneğin el dokuma halıları daha özel yıkama işlemlerine ihtiyaç duyar bu sebeple bazı halılarda çift yıkama yada daha farklı işlemler yapılabilir.

Halılarınız Tam Otomatik Makinelerle Hijyenik Olarak Yıkanmaktadır!

Aydora halı yıkama fabrikası içerisinde yapılan yıkama ve kurutma işlemleri son model teknolojik yıkama makineleriyle yapılmaktadır.

Hijyene Önem Verdiğimiz İçin Çok Titiz Çalışmalar Yürütüyoruz!

Sağlığınız bizim için önemli olduğundan halı yıkama fabrikamız içerisinde yaptığımız tüm işlemleri hijyen kurallarına uygun olarak yapmaktayız.

Profesyonel Halı Yıkama hizmetimiz için hemen arayın! (0232) 378 23 23